Chcecie bajkę?

Oto bajka. Właściwie to ozdobny talerz z serii bajka. Pochodzi z Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Na talerzu motyw z bajki – ”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Lata 60-70. Talerz trafił do nas w dosyć nietypowy sposób. Znaleźliśmy go podczas jednego ze spacerów z naszym Nordziem. Wyrzucony przez kogoś, brudny, ubłocony , leżał sobie zapomniany i niepotrzebny. No i my go przygarnęliśmy. Umyty i dopieszczony prezentuje się pięknie. Nie ma żadnych uszkodzeń. Z tyłu talerza jest nawet zawieszka, można go zawiesić na ścianie. U nas stoi w sypialni na specjalnym stojaczku do eksponowania talerzy. Jest tak brzydki, że aż piękny. W internecie trafilismy na taki jak nasz oraz z motywem z bajki „Kopciuszek „i  „Jaś i Małgosia”. Spacery z naszym psem owocują w znaleziska. Niedawno przy jednym ze śmietników stały sobie dwa krzesła. A co z nimi dalej dowiecie się następnym wpisie.

4 Komentarze

  1. Wyobraź sobie że mi też coś takiego się przytrafiło. Kiedyś będąc w stolicy spacerowałam sobie po takim terenie nieopodal bloku mojej cioci. I tam było takie mini wysypisko. Na nim znalazłam takie nietypowe dzbanuszki czy filiżanki. Dwie sztuki. Też przygarnęłam i choć to było przeszło 20 lat temu mam je do dziś. Oczarowały mnie choć chyba nie są ocechowane.

    • Do takich znalezionych przedmiotów człowiek ma sentyment i trudno sie ich pozbyć. Wiem cos o tym.

  2. Hej- może chcesz go odstąpić? mam całą kolekcję i brakuje mi właśnie tej bajki. Mogę się wymienić lub dofinasować zakup innego talerza ;)

    • Przykro mi ale nie odstąpię tego talerza. Ten talerz stał się dla nas inspiracją do zebrania właśnie takiej kolekcji.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.